Вікіпедія пише, що анімація утворилася від латинського слова anima (душа) і похідного французького animation (оживлення) – краще пояснення годі шукати. Правда ж?
Завдяки сучасним технологіям, новому комп’ютерному забезпеченню, анімація перестала бути лише мультиплікацією. А для створення анімованих роликів не потрібно розгортати студію масштабів Діснею чи Піксар.
Достатньо мати гарний смак, почуття ритму, мінімальні знання дизайну та вміння малювати, і, звичайно ж, комп’ютер з програмним забезпеченням.
Анімацію можна створювати старим способом, малюючи кожен кадр – наприклад, у Фотошопі. Ця програма має спеціальний інструмент який дозволяє працювати з відео та створювати покадрову анімацію.
Кілька років назад мене попросили зробити візуалізацію стерео-варіо листівки для сайту виробника. Я досить легко впоралася з цим завданням за допомогою того ж Фотошопу. Звичайно ж це була не перша моя gif-анімація, та інших робіт я вже не пригадую та й не знайду.

Для створення цієї анімації довелося розібратися в технології їх створення, дізнатися що таке лентикулярні лінзи. Та про одну особливість мені розповів замовник – зображення для такого друку повинні бути дуже близькі за кольорами. Як на мене дуже схоже вийшло. Чи не так?
Тим часом, я у рідкісні вільні години навчалася користуватися After Effects. По завершенню навчання, я змогла змонтувати, частково із шаблонів, частково власними силами, анімовану презентацію свого сайту Учимся вышивать. Ви легко знайдете її в портфоліо.
Та на вирази в After Effects мене не вистачило. Не те що б вони складні. Основне їх призначення прискорити роботу, а дуже нагальної потреби не було, от вони й чекають свого часу до нині.
Заглядалася я і на Флеш анімацію та брак часу не дозволив зайти далі ніж просто позаглядати. Та й необхідність вчити мову програмування не надихали на подвиги.
У 2015 році Google забанив флеш-анімацію і у мене з’явилася надія, що я зможу працювати в цьому напрямку, адже HTML5 та CSS3 я знаю досить пристойно. Та знання JawaScript теж необхідні в цій справі. Google пожалів дизайнерів і створив GWD (Google Web Designer), за ним підтягнувся й Adobe, спочатку з Edge, а згодом його замінив Animate CC.
Влітку цього року (2017) у мене вивільнився трохи час. Чи то була відпустка? Вже не пригадаю. І я розібралася, завдяки курсам від Linda.com та Udemy, спочатку з цим таємничим звіром – SVG, а за тим, і з анімованими HTML5-банерами створеними в Animate CC.
Чому я зробила такий дивний вибір? Та, чесно кажучи, я його не робила. Про SVG я дізналася коли верстала свій сайт-візитку Ретушер. А слідом за цим прийшов час запускати медіа рекламу. Анімована реклама більш видовищна. Очі самі до неї тягнуться.
Отже, я на власному досвіді переконалася що анімація доступна і дуже потрібна у будь-якому бізнесі. І я подовжую розвивати свою вправність в анімації. Слідкуйте за моїм портфоліо. Хто знає, може я скоро зможу майструвати короткометражні мультфільми також 🙂